معرفی شهرک صنعتی اشتهارد

شهرک صنعتی اشتهارد

شهرک صنعتی اشتهارد به دلیل نزدیکی به پایتخت و همچنین قرار گرفتن در شعاع بالای 120 کیلومتری از تهران ( معافیت مالیاتی ) می تواند مکان مناسبی برای سرمایه گذاری باشد . سهولت در دسترسی به شاه راه های ایران ، وجود نیروی انسانی متخصص و همچنین معافیت مالیاتی ( در صورت واجد شرایط بودن ) ، ارزانی زمین ، امکانات کامل ( آب ، برق ، گاز و … ) این شهرک را به مکان مناسبی جهت احداث کارخانجات جدید نموده است .

بی تردید می دانید که یکی از دغدغه های عزیزان صنعتگر و تولیدکننده تهیه محل و مکانی برای راه اندازی کارگاه یا کارخانه می باشد.

بهترین املاک صنعتی جهت اجاره سوله و خرید سوله در تمامی شهرک های صنعتی از جمله شهرک صنعتی اشتهارد املاک صنعتی فتح می باشد که دارای فایلینگ به روز است.

شما عزیزان می توانید برای اجاره سوله ، خرید سوله ، اجاره کارخانه ، خرید کارخانه ، سوله اجاره ای ، اجاره کارگاه ، خرید کارخانه ارزان ، سوله در تهران ، اجاره سوله با برق صنعتی ، رهن و اجاره سوله در تهران ، سوله صنعتی ، سالن سوله ، خرید سوله ارزان ، اجاره سوله تهران ، اجاره کارگاه در تهران ، خرید سوله کوچک ، خرید سوله در تهران ، اجاره انبار به سایت سوله تاپ مراجعه نموده و اگر مورد خاص دیگری مد نظر شماست فقط کافی است با شماره 48200-021 تماس گرفته تا کارشناسان و مشاوران املاک صنعتی فتح پاسخگوی شما بزرگواران باشند.

شهرک صنعتی

از شرکت های بزرگ در این منطقه می توان به شرکت های زیر اشاره نمود:
شرکت داروگر ، شرکت همگان کار صنعت ، شرکت کاشی و سرامیک زاگرس ، شرکت موتورسیکلت تلاش ، شرکت ریس نخ ، شرکت شیشه ایمنی به نور و…

می توان واحد های صنعتی فعال در  شهرک صنعتی اشتهارد را به صورت زیر طبقه بندی کرد :

 •     صنایع فلزی
 •     صنایع کانی غیر فلزی
 •     صنایع غذایی
 •     صنایع برق الکترونیک
 •     صنایع نساجی و پوشاک
 •     صنایع شیمیایی
 •     صنایع سلولزی

 

تاکنون حدود 2000 واحد تولیدی ، پروانه شروع به کار را از سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گرفته اند .

 

شهرک صنعتی

 

برای  اطلاع شما عزیزان باید بگوییم بغیر از شهرک صنعتی اشتهارد یک شهرک دیگر به نام شهرک صنعتی اشتهارد 2 هم تاسیس شده که به معرفی آن می پردازیم :

این شهرک صنعتی در شهرستان اشتهارد و کیلومتر ۱۰ جاده ماهدشت واقع شده است که مساحت آن بالغ بر ۱۰۲۳ هکتار می باشد .

صنایع قابل استقرار در این شهرک باستی جزو صنایع کم آب بر باشند و قیمت علی الحساب آن ۱۶۰ هزار تومان برای هر متر مربع پیش بینی گردیده است. در ادامه شما را به خبری که در همین موضوع منتشر شده جلب می نماییم :
محمد امین بزازی پورفرشی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: نزدیکی به فرودگاه بین المللی پیام و همجواری با شهرک صنعتی اشتهارد به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی کشور از جمله ظرفیت های شهرک امید البرزاست.
« شهرک صنعتی اشتهارد 2 یا امید البرز واقع در50 کیلومتری کرج جنوب غربی، یک هزار و 23 هکتار وسعت دارد است که قطعه نخست آن به وسعت 240 هکتاردر مرحله ایجاد زیر ساخت است.»
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی البرز گفت: راه اندازی حدود 450 واحد تولیدی و صنعتی برای قطعه نخست این شهرک پیش بینی شده است.
وی اضافه کرد: با هدف توسعه هر چه بیشتر این شهرک و افزایش سرمایه گذاری، تامین زیر ساخت های مورد نیاز در اولویت قرار گرفته است.
بزازی پور فرشی گفت: با توجه به ظرفیت ها و چشم اندازی که برای آینده این شهرک صنعتی درنظر گرفته شده، شهرک صنعتی امید البرز به محور مهم و کلیدی صنعت استان تبدیل می شود.
وی با بیان اینکه تسهیل در جذب سرمایه گذاری خارجی و فراهم ساختن زیر ساخت ها در استان ضروری است خاطر نشان کرد: با تحقق این اهداف که در اولویت سیاست های اقتصادی دولت قرار گرفته، علاوه بر افزایش تولید و کاهش نرخ بیکاری در نهایت موجب تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی می شود.
بیش از سه هزار و 500 واحد صنعتی در استان البرز فعالیت دارند.
استان البرز دارای سه شهرک صنعتی دولتی فعال و پنج شهرک خصوصی دارد.

شهرک صنعتی

 

 مزایای استقرار صنایع در شهرکها و نواحی صنعتی

طراحی شهرکهای صنعتی به گونه ای است که ضمن رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی از قابلیت سرمایه گذاری در اغلب رشته های صنعتی برخوردار میباشد. همچنین تاسیسات زیربنایی لازم برای امر تولید و امکان ارائه خدمات فنی مهندسی و مشاوره ای در آنها صورت گرفته است. برخی از مزایای استقرار واحدهای تولیدی در شهرکهای صنعتی به شرح زیر میباشد:

 1. وزارت مسکن و شهرسازی و شهرداری ها موظفند جهت تشویق واحدهای صنعتی برای انتقال کاربری اراضی تحت مالکیت واحدهای صنعتی را که در محدوده قانونی شهرها قراردارند و جهت نوسازی به شهرکهای صنعتی مصوب انتقال می یابندبه  کاربری مسکونی. تجاری و یا اداری تغییر دهند.
 2. تهیه زمین مناسب برای اجرای طرح های صنعتی با توجه به مکانیابی و طراحی انجام شده مطابق با اصول فنی و مهندسی و آخرین روش‌های شهرک سازی
 3. عدم نیاز به کسب مجوز جداگانه از ادارات و سازمانهای متعدد از قبیل محیط زیست، منابع طبیعی، کشاورزی، آب، برق و امور اراضی، میراث فرهنگی، خاک‌شناسی، ثبت‌، راه و ترابری، کار و امور اجتماعی و …
 4. مستثنی بودن از قانون شهرداریها
 5. ایجاد شرایط لازم به منظور هم افزایی صنایع مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی
 6. فراهم شدن بستر مناسب برای ایجاد شبکه‌ها و خوشه‌های مرتبط به یک صنعت در محدوده شهرکها و نواحی صنعتی
 7. استفاده از خدمات نرم‌افزاری ( مشاوره ای فنی ، مهندسی، مدیریتی و …) مراکز خدمات فناوری و کسب و کار
 8. ارائه خدمات رایگان در زمینه صدور مجوزهای ساخت و ساز و پایان کار واحدهای صنعتی
 9. کاهش هزینه های سرمایه گذاری به دلیل استفاده از خدمات مشترک ساماندهی شده توسط شهرکهای صنعتی از جمله تصفیه خانه فاضلاب.
 10. امکان اجاره و خرید کارگاههای کوچک آماده و پیش ساخته بمنظور تسریع در بهره برداری و اشتغال‌زایی
 11. واگذاری اداره شرکت ها و نواحی صنعتی به هیات امنای منتخب صاحبان صنایع
 12. پرداخت نقد و اقساط هزینه های حق بهره برداری ( انتفاع )  از تاسیسات
 13. برخورداری از برخی معافیت های مالیاتی
 14. استقرار در زمین طراحی شده برای فعالیت صنعتی ومطابق با استاندارد های فنی
 15. بهره مندی از تاسیسات زیر بنایی(آب،برق،گاز،تلفن،تصفیه خانه فاضلاب و…)طراحی شده برای صنایع
 16. صدور رایگان و در اسرع وقت پروانه احداث بنا

منبع :

http://www.eiec.ir/

 

سوله

 

جالب است بدانید 70 درصد واحدهای تولیدی کشور در شهرک های صنعتی در تهران قرار دارند در ادامه نظر شما را به خبری در خصوص تعداد واحدهای تولیدی در شهرک های صنعتی کشور جلب می کنم :

سبزوار- ایرنا- معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با بهره‌برداری از ۲ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط طی یک سال گذشته شمار واحدهای مستقر در نواحی و شهرک‌های صنعتی کشور به ۴۷ هزار واحد افزایش یافته است.

محسن صالحی‌نیا روز چهارشنبه در حاشیه مراسم بهره‌برداری از دو واحد صنعتی سبزوار طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: هم اینک حدود ۸۶۰ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور فعال است و ۳۴ هزار قرارداد بخش صنعت هم در مراحل مختلف ساخت و ساز شامل امتیاز زمین، اجرای فنداسیون، تجهیز سالن و نصب قطعات قرار دارند.
وی با اشاره به وجود ۱۰ هزار واحد صنعتی راکد در کشور ادامه داد: سال گذشته یک هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی راکد احیا و به چرخه تولید بازگشت.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: برای سالجاری نیز احیای هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی راکد در نظر گرفته شده که طی پنج ماه نخست امسال ۵۳۰ واحد از این تعداد راهاندازی شده است.
وی افزود: محدودیت‌های بین‌المللی، هزینه‌های بسیار تولید و بازپرداخت تسهیلات از مشکلات پیش روی واحدهای راکد است.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار نیز گفت: همزمان با چهارمین روز هفته دولت طرح صنعتی بیهق دوام با ظرفیت تولید سالانه ۴۰ هزار موتور فوق کم مصرف و پروانه‌های پلیمری پربازده با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریال و اشتغال زایی برای ۳۰ نفر در این شهرستان به بهره برداری رسید.
علی امیدبخش افزود: همچنین طرح صنایع الکترونیکی تولیدی آژیراک هوشمند پارس با سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد ریال و اشتغال ۱۸ نفر در سبزوار به ثمر نشست.
وی ادامه داد: از ابتدای سالجاری تاکنون هشت فقره پروانه بهره‌برداری در این شهرستان در بخش‌های صنایع غذایی، فلزی، برق و الکترونیک صادر شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۲ برابر شده است.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد و دارای دو شهرک صنعتی است که ۷۰ واحد صنعتی در آنها فعالیت دارند.

با توجه به همه شرایطی که در شهرک های صنعتی به ویژه شهرک صنعتی اشتهارد وجود دارد نباید از این نکته هم غافل شویم که زمانی که تصمیم گرفتیم در آنجا کارخانه و یا کارگاهی را اجاره و یا خریداری نماییم لاجرم میبایست خود را در چارچوب قوانین و مقررات شهرک قرار دهیم تا مشکلی پیش نیاید.

شایان ذکر است همه شهرک های صنعتی دارای واحدهای مختلف می باشند مثلا در شهرک صنعتی شمس آباد که در تهران واقع شده دارای انواع واحدهای تولیدی می باشد که نمونه ای از اطلاعات آن در جدول زیر آمده است :

قراردادنام واحد صنعتیتولیدتلفن دفتر مرکزیآدرس کارخانهتلفن کارخانه
5مهرسنگبری56232227-8
6یگانه نقش خاورمیانهتزئینات سنگبوستان – گلبن 7 پ 656231047-8
7     خورشید/ k2سنگبریبوستان – گلبن 7-پ856231896-7
19رزستان سنگ شمس آبادسنگبریگلستان – گلشن 356230490-1
20آقای محمود حسنعلیسازه های فلزی021-2237196بوستان – گلبن 4 پ 956235663
21کوه نور دریای نورسنگبریبوستان – گلبن 956232348-56232906
22سنگبری آسیاسنگبری55236326بوستان – گلبن 7
23آقای حسن مختاریسنگبریبوستان – گلبن 7 پ156231963
24فرهاد باقری معینبسته بندی گوشت قرمز88537892
25گروه ساباسنگبریبوستان – گلبن 4 پ 756233251-3…56232251-2
26جاویدسنگبریبوستان – گلبن 556232195-6
27نما سازه متینسنگبریبوستان – گلبن 456235614…56232908
28آقای محمد رضا تیرگربسته بندی سبزیجات44645183
29همایونسنگبریگلستان – گلشن 2 پ156233228-9
30سنگیرانسنگبریبوستان – گلبن 356233395-9
31موجان ایرانسنگبریبوستان – گلبن 456232258
32ایران داشسنگبریگلستان – گلشن 456232948
33نماسازان امروزورق های نما22889858-88526166-76گلستان – گلشن 9 پ 556230187- 56231736
34سلمیسنگبریبوستان – گلبن 9 پ1356232535-7

 

برای اینکه اطلاعات در خصوص شهرک صنعتی افزایش یابد در مقالات بعدی به برخی دیگر از آنها می پردازیم تا مثمر ثمر واقع گرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر مخصوصا اگر قصد خرید و یا اجاره هرگونه ملک صنعتی از قبیل سوله ، انبار ، کارخانه ، کارگاه و یا سالن دارید کافی است با شماره 48200-021 تماس بگیرید.

اجاره انبار،خرید انبار در جاده فتح،اجاره انبار در جاده قدیم کرج،اجاره انبار سوله کارگاه انبار،خرید دفتر اداری در جاده مخصوص،اجاره سالن سوله انبار،اجاره سالن سوله انبار در تهران،اجاره سوله،اجاره سوله جهت انبار دارو،خرید سوله در اطراف تهران،اجاره سوله در جاده قدیم،اجاره سوله سالن انبار کارگاه،املاک صنعتی سوله تاپ،انبار سوله سالن در تهران،رهن انبار،رهن سوله، رهن سوله در جاده قدیم کرج،رهن و اجاره سوله جهت انبار دارو،رهن و اجاره سوله،خرید سوله در جاده فتح،سوله اجاره ای در جاده قدیم فتح،سوله در جاده فتح،اجاره سالن در تهران،اجاره سوله در تهران،اجاره انبار در تهران،خرید سوله در تهران،خرید انبار در تهران،سایت اجاره سوله در تهران،اجاره سوله مناسب انبار،اجاره سوله در فتح،اجاره سوله در واحد صنعتی،اجاره سوله جاده مخصوص کرج،اجاره سوله جهت انبار،نکات مهم در اجاره سوله،خرید سوله با ارتفاع 9 متر،خرید سوله کوچک،انبار برای اجاره،انبار اجاره ای در تهران،اجاره سوله ارزان،خرید سالن سوله،خرید ملک اداری در جاده مخصوص کرج،اجاره انبار جاده قدیم کرج،اجاره سوله شهرک صنعتی چهاردانگه،اجاره سوله اطراف تهران،اجاره سوله بهداشتی،اجاره سوله با برق صنعتی،اجاره سوله غرب تهران،اجاره کارگاه تهران،اجاره انبار و سوله در تهران،اجاره انبار یا سوله در تهران،اجاره سوله با برق صنعتی تهران،سوله صنعتی فروش،اجاره سوله در شهریار،اجاره سوله درشهریار،اجاره سوله بهداشتی درشهریار،اجاره سوله درفردوسیه شهریار،اجاره سوله درباغستان شهریار،اجاره سوله درصفادشت شهریار،اجاره سوله درشهریار،سوله اجاره ای درشهریار،اجاره سوله پرورش قارچ درشهریار،اجاره سوله درشهرک صنعتی چهاردانگه،اجاره سوله بهداشتی درشهرک صنعتی چهاردانگه،اجاره سوله بهداشتی درتهران،اجاره سوله بهداشتی درشهریار،اجاره سوله اطراف تهران،اجاره انباراطراف تهران،اجاره سوله نزدیک تهران،اجاره سوله مرغداری اطراف تهران،اجاره سوله صنعتی درتهران،اجاره سوله درشهرک صنعتی تهران،اجاره سوله درشهرک صنعتی اطراف تهران،اجاره سوله صنعتی درشهریار،اجاره سوله صنعتی در رباط کریم،اجاره سوله اتحادتهران،اجاره سوله بهداشتی تهران،اجاره انبارکوچک اطراف تهران،قیمت اجاره سوله دراطراف تهران،اجاره سوله جاده خاوران،سوله اجاره ای خاوران.

b2n

rizy

lish

yun

linkedin

facebook

twitter

8 اردیبهشت 1400 3:25 ب.ظ