اجاره سوله و املاک سوله تاپ از منظر خبرگزاری ایسنا

مجموعه سوله تاپ بهترین گزینه برای اجاره سوله

با توجه به اینکه املاک صنعتی سوله تاپ در زمینه اجاره سوله ( همچنین سایر املاک صنعتی ) جزء معتبرترین و قدیمی ترین ها در این حوزه است، لذا برای اجاره سوله در تهران و یا سایر مناطق و شهرک های صنعتی توصیه می‌شود به آنجا مراجعه کنید.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام سوله تاپ، وب سایت این موسسه به آدرس https://soletop.ir است.

اجاره سوله حومه تهران علاوه بر تشکیل بستری برای ایجاد امور و مشاغل صنعتی، به عنوان انبار نیز کاربردهای فراوانی دارد، جایی که سقف بلند و دهانه گشاد آن، ساختار استاندارد و مقاومت بالایش و همچنین امنیتی که بواسطه سیستم های کنترلی و نیروی انسانی تامین می گردد به ثبت و ضبط دقیق و کاربردی محصولات می انجامد. جاده مخصوص کرج به عنوان بخشی از منطقه 21 شهرداری تهران دارای سوله های بسیاری است که به عنوان انبار و کارگاه مورد استفاده قرار می گیرد. جاده مخصوص کرج یا بزرگراه شهید لشگری، یکی از چند مسیریست که تهران را به کرج متصل می کند. اجاره سوله در جاده مخصوص کرج یا بزرگراه شهید لشگری از معدود مسیری است که تهران را به کرج متصل می کند. از سویی دیگر اجاره انبار در جاده مخصوص به عنوان زیر مجموعه اجاره انبار در تهران با قیمت مناسب این امکان را فراهم می آورد تا با صرف هزینه ای معقول و منصفانه بتوان در دایره غول های صنعت کشور فعالیت کرده و نیروی کار نیز بتواند به راحتی میان محل کار و اسکان خود تردد نماید.

در اینجا لازم است به این نکته اشاره شود که در زمینه اجاره سوله و یا معاملات املاک صنعتی دیگر ضرورت دارد به مراکز معتبر و قابل اطمینان علی الخصوص مجموعه سوله تاپ مراجعه گردد تا مشکلات حقوقی به وجود نیاید. نکته ای که هنگام خرید یا اجاره املاک و مستغلات باید در نظر گرفت این است که برای خرید یک ملک، به ویژه یک ملک صنعتی، اختصاص بودجه کافی برای این کار منوط به داشتن ثروت کافی برای پرداخت است. در اقدام بعدی اجاره ملک مثلا همین اجاره سوله را مورد توجه قرار می دهیم; اجاره به معنای در اختیار گرفتن ملک تحت ضوابط و مقررات فراوانی می باشد که در آن مستاجر ملزم به پرداخت مبلغی ماهیانه به عنوان اجاره بها به موجر خود است. اجاره به معنای تصرف در املاک تحت بسیاری از قوانین و مقررات است که در آن مستاجر ملزم به پرداخت اجاره ماهانه به عنوان اجاره به موجر خود است. این مبلغ کافی است تا طرفین تمایل کمتری به پرداخت حق گروه برای انجام این معاملات در شرکتی که در این زمینه تخصص کافی ندارد، داشته باشند. اجاره سوله در جاده مخصوص کرج، شرایط به گونه ای است که متقاضی مبلغ مورد نظر مالک را پرداخت می کند و تا سال بعد اختیارات کامل سوله را به عنوان انبار کالا یا کارگاه صنعتی خود در اختیار می گیرد.

اجاره سوله

“چرا جاده مخصوص و جاده قدیم کرج از ارزش بیشتری برخوردار است!

یکی از مهم‌ترین زمینه‌ها برای شرکت‌ها اجاره، ذخیره یا توزیع کالا در دو محور جاده مخصوص و جاده قدیم کرج است. بسیاری از شرکت‌های بزرگ و مارس‌های معتبر، از جمله داروسازی، مواد غذایی، لوازم‌خانگی و شرکت‌های لوازم‌یدکی در حال حاضر در این دو منطقه واقع‌ شده‌اند و هنوز هم ترجیح می‌دهند که سوله‌هایی را برای جابجایی یا توسعه فعالیت‌ها در این مناطق فراهم کنند.

از جمله پتانسیل منطقه، حضور و تأسیس شرکت‌های بزرگ فرش ماشینی، مراکز خرید لوازم‌خانگی و ده‌ها مرکز تجاری در زمینهٔ‌های مختلف فولاد، فولاد و سخت‌افزار باعث افزایش ارزش منطقه شده است.

بنابراین املاک صنعتی سوله تاپ با داشتن امکانات گسترده در زمینهٔ اجاره انواع سوله و سالن در اندازه‌ها و قیمت‌های مختلف، املاک مناسبی را برای مصارف و کاربردهای مختلف از جمله کارخانه‌های تولیدی، صنعتی فراهم می‌کند. کارگاه‌های خدمات و انبارهای نگهداری کالا را معرفی می‌کند. صنعتگران و شرکت‌های بازرگانی با مراجعه به سایت اختصاصیwww.soletop.ir برای اجاره سوله به‌ویژه جاده مخصوص و جاده قدیم کرج به‌راحتی با بررسی مشخصات هزاران پرونده، یکی از موارد موردنظر خود را انتخاب و در کمترین زمان موفق به بازدید از سوله موردنظر و عقد قرارداد شوید.

کارشناسان مجرب گروه املاک سوله تاپ در تمام مراحل معرفی، بازدید، قیمت‌گذاری و تهیه قراردادهای رسمی و حقوقی همیشه در کنار مشتریان خود هستند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

جایگاه ویژه اجاره سوله در توسعه کسب و کارها

همانطور که می دانید بدلیل موقعیتی که مناطق و شهرک های صنعتی اطراف تهران دارند به جرات می توان گفت این مناطق، بهترین گزینه برای رهن و اجاره سوله است.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام سوله تاپ، اجاره سوله در تهران دارای مزایای زیادی برای همه کسب و کارها مخصوصا آنهایی که هزینه های فراوانی را بخاطر حمل ونقل پرداخت می کنند، دارد.

اجاره سوله در کرج هم که دارای مناطق و شهرک های صنعتی زیادی است به جهت نزدیکی به مرکز(تهران) برای مالکین کسب و کارها از اولویت بالایی برخوردار است زیرا معمولا این افراد بدنبال اجاره سوله اطراف تهران هستند.

نقش سازنده اینترنت در خرید و فروش یا رهن و اجاره املاک

در اینجا لازم است به نقش فضای مجازی و اینترنت در معاملات املاک صنعتی اشاره ای مختصر داشته باشیم.

افزایش نفوذ اینترنت و استفاده روزافزون مردم از این رسانه باعث شده است تا بسیاری از فعالان صنعت ساختمان و املاک مشاغل خود را در این پلتفرم هدف قرار دهند.

امروزه کاربران اینترنت نه تنها برای خرید و اجاره مسکن، بلکه برای خرید و اجاره سوله، برای کارخانه ها و انبارها و همچنین خرید و اجاره ویلا در شهرهای ساحلی استفاده می کنند و با کمی جستجو به سایت های معتبری که کاملا بصورت تخصصی مشاوره می دهند برخورد می کنیم. جالب است که هنگام استفاده از اینترنت بسیاری از شهروندان حتی نسبت به خرید و فروش یا رهن و اجاره املاک اقدام می کنند و یا حتی در شهرها و کشورهای دیگر نیز سرمایه گذاری می نمایند.

مشکل اصلی در معاملات املاک صنعتی

با بررسی های صورت گرفته باید گفت یکی از معایب این حوزه عدم آگاهی از نوع قراردادها و ضمانت نامه ها در هنگام انعقاد قرارداد بین طرفین است. یکی از دلایل اصلی این امر تعداد زیاد این معاملات است. تصور کنید اجاره سوله در یکی از مناطق صنعتی تهران حدود 15 میلیارد تومان یا بیشتر سرمایه نیاز دارد. این مبلغ به اندازه ای است که طرفین کمتر احتمال دارد هزینه گروه را برای انجام این معاملات با شرکتی که از دانش کافی در این زمینه برخوردار نیست بپردازند. در نتیجه، او از عزم خود عقب نشینی می کند و وقتی مشکلی بین طرفین بوجود می آید بی طرفی اعلام می کند. این موضوع و مسائل دیگر مسائل زیادی را برای هر دو طرف مطرح می کند.

از آنجا که بسیاری از صنعتگران می خواهند زمینه فعالیت خود را گسترش دهند، اما چگونه می توان برای صنایع سنگین، آلاینده، پر سر و صدا و حتی شلوغ در قلب شهر یک مکان یا سوله اجاره کرد؟

این کار مطمئناً عملی نیست زیرا وجود کارخانه ها در شهرهای بزرگ مانند تهران در شعاع خاصی ممنوع است و این پیامدهای نامطلوبی را به دنبال خواهد داشت. به همین دلیل، پیشنهاد ما برای اجاره سوله، بهترین گزینه میتواند اجاره سوله در اطراف تهران مثل جاده مخصوص کرج و یا جاده قدیم کرج باشد.

جایی که از یک سو امکاناتی که شامل حال پایتخت نشینان می شود به آنجا نیز خواهد رسید، کارفرمایان از برخی معافیت های مالیاتی برخوردار می شوند، دسترسی به اقصی نقاط ایران با اجاره سوله در محدوده تهران راحت تر بوده، تردد به آنجا محدودیت زمانی نخواهد داشت و از همه مهمتر نیروی انسانی مسیری بهینه (محلی که برای آن ها کمترین فاصله را از شهر داشته و در عین حال مشکلی برای ساکنین همان شهر ایجاد نکند) می پیمایند.

املاک صنعتی مهمترین و معتبرترین جائی است که افراد حقیقی یا حقوقی برای انجام معاملات املاک صنعتی به آنجا مراجعه می نمایند.

حرف آخر

برای انتخاب و انجام معاملات املاک صنعتی مثل اجاره سوله، املاک صنعتی سوله تاپ ( www.soletop.ir ) که یکی از قدیمی ترین و البته مدرن ترین املاک صنعتی است که سابقه بیش از سه دهه فعالیت در این حوزه دارد پیشنهاد می گردد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

انتخاب بهترین املاک صنعتی در تهران و کرج

بسیاری برای انتخاب املاک صنعتی معتبر از دوستان و خانواده خود مشاوره می‌گیرند و به املاک صنعتی مراجعه نمی‌کنند.

به گزارش ایسنا بنابر اعلام سوله تاپ، این ایده بدی نیست اما بهتر است در ابتدا به املاک صنعتی و بنگاه‌های معاملات ملکی مراجعه شود.

معیارهای انتخاب مشاور معتبر املاک صنعتی چیست؟

1. قبل از انتخاب املاک صنعتی معتبر نیازهای خود را شناسایی کنید

قبل از اینکه به دنبال یک املاک صنعتی معتبر بگردید، باید نیازهای خود را شناسایی کنید تا بتوانید به‌خوبی با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. این نیازها می‌تواند مواردی از قبیل: آیا قصد اجاره سوله دارید؟ یا قصد فروش دارید؟ آیا ساعات خاصی برای بازدید دارید یا خیر؟ آیا برای انجام این کار عجله دارید؟ یا نه؟ بودن. اگر بتوانید نیازهای خود را به‌خوبی شناسایی کنید، بهتر می‌توانید آن‌ها را به یک مشاور املاک صنعتی معتبر بیان کنید. زیرا هرچه نیاز خود را با وضوح بیشتری به مشاور املاک بیان کنید، بهتر می‌تواند شمارا راهنمایی کرده و نتیجه دلخواه شمارا به دست آورد.

2. بهتر است با چندین مشاور املاک صنعتی ملاقات کنید و سپس یکی را انتخاب کنید

اگر وقت کافی برای ملاقات با مشاوران املاک صنعتی دارید، می‌توانید بهتر با شغل آن‌ها آشنا شوید و سؤالات خود را بپرسید، در نتیجه یک مشاور املاک صنعتی معتبر را شناسایی کنید و از آن برای کمک به کار خود استفاده کنید. شما باید شخصی را انتخاب کنید که بتواند برای درک نگرانی‌های شما وقت بگذارد و بهترین مشاوره را به شما بدهد.

3. مشاوری را انتخاب کنید که کاملاً با محله شما آشنا باشد

یکی از معیارهای انتخاب مشاور املاک و مستغلات داشتن شخصی است که بر محله موردنظر شما تسلط کامل داشته باشد تا بتواند به تمام سؤالات شما در مورد آن محله پاسخ دهد. سوالاتی مانند خیابان‌ها و جاده‌های اصلی، دسترسی به کلینیک و درمانگاه، امنیت منطقه، میانگین قیمت منطقه و غیره. دانستن پاسخ این سؤالات می‌تواند به شما در انتخاب یک مشاور املاک معتبر کمک کند. حتی می‌توانید در همسایگی خود تحقیق کنید تا به سؤالات خود پاسخ دهید. این کار علاوه برافزایش دانش شما در مورد منطقه موردنظر، از صحت گفته‌های مشاور املاک نیز اطمینان حاصل می‌کنید.

4. یک مشاور معتبر املاک صنعتی که پاسخگوی تماس‌ها باشد

در شغل مشاور املاک صنعتی مهم است که یک مشاور معتبر املاک پاسخگو باشد و به تماس‌های تلفنی و پیامکی پاسخ دهد. یکی از وظایف یک مشاور املاک راهنمایی و کمک به شما برای خرید یا اجاره ملک است و بنابراین او باید هر زمان به سؤالات شما پاسخ دهد و شمارا راهنمایی کند.

مهارت‌های ارتباطی وی نیز در انتخاب مشاور معتبر املاک صنعتی مهم است. در شغل مشاور املاک، ارتباط با سایر مشاوران، مالکین و افراد دیگر بسیار مهم است، بنابراین یک مشاور معتبر املاک باید دارای یک شبکه ارتباطی قوی باشد.

5. یک مشاور املاک را انتخاب کنید که به‌روز باشد

یکی از ملاک‌های انتخاب مشاور معتبر املاک به‌روز بودن و آگاهی از اخبار دنیای آنلاین و فناوری و توانایی استفاده مؤثر از آن در شغل مشاور املاک صنعتی است.

دستگاه‌های هوشمند املاک درروند یافتن ملک این روزها کمک بسیاری کرده است و یک مشاور معتبر املاک آشنا به این دستگاه‌ها و بهره‌مندی از آن‌ها می‌تواند به‌عنوان مشاور املاک عملکرد بهتری داشته باشد و آن را به برجسته‌ترین معاملات املاک بدل کند. داشتن فایلینگ کامل و بروز شده یکی از موارد مهم است به‌طور مثال املاک صنعتی سوله تاپ به نشانی اینترنتی https://soletop.ir دارای سیستم بسیار خوب و کاربردی است که با وجود دسته‌بندی‌های مختلف و یا یک جستجو به‌راحتی می‌توان ملک موردنظر را انتخاب کرد.

6. همه مشاوران مثل هم نیستند

اگرچه شغل مشاور املاک تعریف نسبتاً مشخصی دارد و وظایف مشاور املاک در انواع آژانس‌های املاک و بنگاه‌های معاملات ملکی یکسان است، اما مشاوران یکسان نیستند. از آنجا که خلق‌وخوی افراد متفاوت است، برخی از افراد به‌عنوان مشاور املاک کار بهتری انجام می‌دهند و علاقه بیشتری به کارهایی که انجام می‌دهند دارند.

در هنگام انتخاب مشاور املاک صنعتی معتبر می‌توانید مشاوری را انتخاب کنید که علاقه بیشتری به کارش داشته باشد و وظایف مشاور املاک را به‌طور مداوم و با علاقه انجام دهد تا از کیفیت مراحل کار راحت باشید.

نتیجه

· قبل از انتخاب مشاور معتبر املاک نیازهای خود را به‌خوبی بشناسید

· برای انتخاب یک مشاور معتبر املاک و مستغلات با چندین مشاور ملاقات کنید، هر یک را ارزیابی کنید و سپس یکی را انتخاب کنید

· مشاور املاک و مستغلات باید از محل کسب‌وکار خودآگاهی کافی داشته باشند

· در مورد ساعات کار یک مشاور املاک سؤال کنید

· اطمینان حاصل کنید که مشاور املاک به تماس‌های شما پاسخ می‌دهد

· به‌روز بودن و دانش فناوری در انتخاب مشاور املاک بسیار مهم است

· یک مشاور معتبر املاک استراتژی خاص خود را دارد

· با مشاور املاک خود تماس بگیرید

· بدانید که همه مشاوران مثل هم نیستند

· آنچه از یک مشاور املاک انتظار دارید را دریابید

· همه‌چیز را با دقت توضیح دهید زیرا یک مشاور املاک نمی‌تواند ذهن شما را بخواند

منبع : خبرگزاری ایسنا

نکات مهم در اجاره سوله

اجاره سوله مناسب از مدت‌ها قبل برای تولیدکنندگان و بازرگانان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و به دلیل تنوع کالا و دستگاه‌های مختلف توزیع، مکان‌یابی و تأمین مکان مناسب از دغدغه‌های صاحبان کالا است.

به گزارش ایسنا بنابر اعلام سوله تاپ، ابعاد و مساحت سوله‌ها شامل طول، عرض و ارتفاع و نحوه تخلیه و بارگیری، نیاز به حیاط یا سکوی بارگیری، تجهیزات مربوطه مانند لیفتراک یا جرثقیل‌های سقفی، سوله‌های روباز یا سرپوشیده، فاصله از مبدأ کالا تا مقصد، فساد کالا و نحوه نگهداری آن‌ها، وجود یا عدم وجود امکانات موردنیاز در منطقه و همچنین توجیه اقتصادی و هزینه، و غیره تصمیم‌گیری برای صاحبان محصول را دشوار می‌کند و اغلب انتخاب موردنظر را با چالش روبرو می‌کند.

گروه املاک سوله تاپ در تهیه سوله‌هایی با شرایط و مختصات مختلف برای جمع‌آوری اطلاعات و مشخصات بی‌شماری از املاک صنعتی و کمک به متقاضیان در انتخاب گزینه‌های مختلف تخصص دارد.

قیمت اجاره سوله

بدیهی است که قیمت اجاره سوله از نظر مکان و مساحت متفاوت است و بسته به مسافت و دسترسی به مرکز تهران در نوسان است.

چرا جاده مخصوص و جاده قدیم کرج از ارزش بیشتری برخوردار است!

یکی از مهم‌ترین زمینه‌ها برای شرکت‌ها اجاره، ذخیره یا توزیع کالا در دو محور جاده مخصوص و جاده قدیم کرج است. بسیاری از شرکت‌های بزرگ و مارس‌های معتبر، از جمله داروسازی، مواد غذایی، لوازم‌خانگی و شرکت‌های لوازم‌یدکی در حال حاضر در این دو منطقه واقع‌ شده‌اند و هنوز هم ترجیح می‌دهند که سوله‌هایی را برای جابجایی یا توسعه فعالیت‌ها در این مناطق فراهم کنند.

از جمله پتانسیل منطقه، حضور و تأسیس شرکت‌های بزرگ فرش ماشینی، مراکز خرید لوازم‌خانگی و ده‌ها مرکز تجاری در زمینهٔ‌های مختلف فولاد، فولاد و سخت‌افزار باعث افزایش ارزش منطقه شده است.

بنابراین املاک صنعتی سوله تاپ با داشتن امکانات گسترده در زمینهٔ اجاره انواع سوله و سالن در اندازه‌ها و قیمت‌های مختلف، املاک مناسبی را برای مصارف و کاربردهای مختلف ازجمله کارخانه‌های تولیدی، صنعتی فراهم می‌کند. کارگاه‌های خدمات و انبارهای نگهداری. کالا را توزیع و معرفی می‌کند. صنعتگران و شرکت‌های بازرگانی با مراجعه به سایت اختصاصی soletop.ir برای اجاره سوله به‌ویژه جاده مخصوص و جاده قدیم کرج به‌راحتی با بررسی مشخصات هزاران پرونده، یکی از موارد موردنظر خود را انتخاب و در کمترین زمان موفق به بازدید از سوله موردنظر و عقد قرارداد شوید.

کارشناسان مجرب گروه املاک سوله تاپ در تمام مراحل معرفی، بازدید، قیمت‌گذاری و تهیه قراردادهای رسمی و حقوقی همیشه در کنار مشتریان خود هستند.

قیمت اجاره سوله در تهران چقدر است؟

چندین روش برای اجاره سوله در تهران وجود دارد که راحت و مقرون‌به‌صرفه است. برای این منظور پیشنهاد می‌کنیم از شهرک‌های صنعتی اطراف تهران برای این منظور استفاده کنید زیرا از نظر اقتصادی و امکانات بسیار مناسب هستند.

نکته این است که بازرگانان و تولیدکنندگان ممکن است ترجیح دهند در داخل شهر اجاره سوله را انتخاب کنند.

سوله‌های داخل شهر همیشه گزینه خوبی برای اجاره هستند، بنابراین همه آن‌ها سعی می‌کنند بهترین گزینه را در شهر انتخاب کنند. برای بسیاری از کارفرمایان، نزدیکی به تهران در اولویت است. به‌طوری‌که آن‌ها حتی حاضرند هزینه بیشتری را برای حضور در شهر بپردازند. به‌عنوان‌مثال می‌توان به فروشگاه‌های دارو اشاره کرد. انبارهای دارویی به دلیل نوع خدماتی که ارائه می‌دهند در موقعیت بحرانی قرار دارند، بنابراین دسترسی آسان‌تر به انبار، خدمات بهتری می‌توانند ارائه دهند. علاوه بر این، بسیاری از داروهای بدون نسخه به دلیل مصرف زیاد آن‌ها باید همیشه در دسترس باشند، به‌طوری‌که اگر تأخیر در جایگزینی به‌تنهایی رخ دهد، ممکن است روند خدمات داروخانه را پیچیده کند.

علت اصلی مشکلات معاملات صنعتی چیست؟

از معایب این حوزه عدم آگاهی از نوع قراردادها و ضمانت‌نامه‌ها هنگام عقد قرارداد بین طرفین است. یکی از دلایل اصلی این امر تعداد بالای این معاملات است. تصور کنید اجاره سوله دریکی از مناطق صنعتی تهران به حدود 20 میلیارد تومان یا بیشتر سرمایه نیاز دارد. این مبلغ کافی است تا طرفین تمایل کمتری به پرداخت حق گروه برای انجام این معاملات در شرکتی که در این زمینه تخصص کافی ندارد، داشته باشند. این امر باعث می‌شود که وقتی مشکلی بین طرفین به وجود می‌آید، قاطعیت خود را پس گرفته و بی‌طرفی خود را اعلام کند. این و موارد دیگر مشکلات زیادی را برای هر دو طرف ایجاد می‌کند.

بسته به بودجه خود، می‌توانید یک سوله در اطراف تهران اجاره کنید

گروه املاک سوله تاپ با بیش از 30000 پرونده ثبت‌شده در soletop.ir، یکی از بزرگ‌ترین منابع اجاره سوله در شهرک‌های صنعتی است. استفاده از مشاوران مجرب و ماهر درزمینهٔ املاک و مستغلات صنعتی و انجام معاملات شفاف در حضور خریداران و فروشندگان از مزایای این گروه است؛ به‌عبارت‌دیگر، در زمینهٔ معاملات املاک صنعتی، نیازهای این صنعت به‌خوبی برآورده شده است.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اجاره سوله و مطالبی پیرامون آن

اجاره سوله در شهرک‌های صنعتی براساس اظهارات مسوولان ذیربط مجاز نیست.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام سوله تاپ، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان صنایع کوچک ایران می‌گوید: در شهرک‌های صنعتی سوله‌ای نساختیم که بخواهیم در این شرایط آنها را اجاره دهیم. اجاره سوله در شهرک‌های صنعتی مجاز نیست.

شرایط نامطلوب بنگاه‌های صنعتی باعث شده که برخی صنعتگران سوله یا کارخانه‌ها را به انبار تبدیل کنند. برخی صنعتگران معتقدند در سال رونق تولید اجاره سوله‌ها برای انبارداری کالاها افزایش یافته است. در برخی جاده‌ها و اتوبان‌های بزرگ بین شهری نیز تبلیغات اجاره سوله قابل مشاهده است اما آیا این اقدام قانونی است؟

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان صنایع کوچک در پاسخ به این پرسش که آیا اجاره سوله‌های صنعتی اقدامی قانونی است؟ گفت: سوله خالی در شهرک‌های صنعتی برای اجاره وجود ندارد. برای احداث واحدها به صنعتگران تنها حق انتفاع واگذار می‌شود.

در شهرک‌های صنعتی سوله‌ای نساختیم که بخواهیم در این شرایط آنها را اجاره دهیم. در برخی شهرک‌ها واحدهای کارگاهی ساخته می‌شود و به صنعتگران واگذار می‌شود، حالا اینکه صنعتگری قصد دارد کارخانه را به دیگری واگذار کند، اختیار با خودش است و ما به حریم شخصی مردم دخالتی نداریم.

او اظهار کرد: اجاره سوله بستگی به موضوعیت کار دارد. ممکن است صنعتگری آمورش را به صنعتگر دیگر واگذار کند. اینکه می‌گویند کارخانه‌ها تبدیل به انبار شده است چنین چیزی صحت ندارد؛ چرا که انبار در رسته خدمات قرار دارد و کارخانه نیز در رسته صنعت. بنابراین افراد نمی‌توانند به راحتی امور خودشان را تغییر کاربری دهند. در حقیقت از میان ۴۵ هزار واحد صنعتی تعداد انگشت شماری هستند که قصد دارند امور خود را به خدماتی و انبارداری تغییر دهند.

حق پشیمانی در معاملات املاک

شرایط استفاده از حق پشیمانی از دید قانون

متاسفانه عده‌ای هستند که تصور می‌کنند تحت هر شرایطی می‌توانند تا ۴۸ ساعت (یا ۷۲ ساعت) بعد از عقد قرارداد با ابزار پشیمانی، معامله را فسخ کنند. این افراد تصور می‌کنند حق پشیمانی به صورت پیش فرض در هر معامله‌ای وجود دارد. اما این طور نیست.

فراموش نکنیم که از دید قانون، تنها مطالبی که مکتوب شده‌اند قابل اجرا هستند و تنها نسبت به اینگونه موارد می‌تواند ادعای حقوقی داشت. بنابراین، صرفا زمانی می‌توان از حق پشیمانی در مبایعه نامه یا اجاره نامه استفاده کرد که در قرارداد قید شده باشد.

در نوشتن حق پشیمانی باید دو نکته را در نظر بگیرید:

۱. مدت زمان امکان استفاده از این حق برای فسخ معامله

۲. میزان ضرر و زیان

یعنی باید مشخص کنید خریدار یا فروشنده، تا چه مدت بعد از امضای مبایعه نامه، می‌توانند از حق پشیمانی استفاده کنند. در صورت عدم تعیین این زمان، این حق باطل است. چرا که این حق نوعی خیار شرط است و اگر برای خیار شرط مدت تعیین نشود، آن خیار باطل است.

در صورتی که میزان ضرر و زیان در قرارداد مشخص شده باشد، فردی که از این حق استفاده می‌کند، باید مبلغ مشخص شده را جهت فسخ قرارداد به طرف دیگر پرداخت نماید.

مبلغ ضرر و زیان معمولا یا به صورت مبلغی مشخص (مثلا ۵ میلیون تومان)، یا به صورت درصدی از ثمن معامله (مثلا ۳ درصد از ارزش کل معامله) تعیین می‌شود.

در صورتی که مبلغ ضرر و زیان در قرارداد قید نشود، با استفاده از حق پشیمانی صرفا می‌توان قرارداد را فسخ کرد. یعنی هیچ یک از طرفین نمی‌تواند ادعای ضرر و زیان کند.

چطور در صورت پشیمانی، معامله را فسخ کنیم؟

برای فسخ معامله با استفاده از حق پشیمانی، اطلاع به مشاور املاک کافی نیست!

به یاد داشته باشید که فسخ معامله با استناد به هر یک از خیارات تعریف شده در قرارداد و به هر دلیلی که باشد، باید با پیگیری از طریق مراجع قضایی انجام شود. به عبارت دیگر، اعلام پشیمانی به مشاور املاک، برای قانونی بودن فسخ معامله لازم هست اما کافی نیست.

مسئله مهم دیگری که در این خصوص وجود دارد، روش دریافت ضرر و زیان است. دریافت خسارت فسخ معامله برای فروشنده خیلی راحت‌تر از خریدار است.

در صورتی که خریدار ابراز پشیمانی کند، فروشنده می‌تواند مبلغ ضرر و زیان را از پولی که خریدار فی‌المجلس پرداخت کرده است کسر کرده و باقی پول را به خریدار برگرداند. اما اگر فروشنده ابراز پشیمانی کند، دریافت ضرر و زیان برای خریدار به این سادگی نیست.

راهی که ما به خریدار توصیه می‌کنیم، وارد شدن از در صحبت و مذاکره است. بسیاری اوقات می‌توان اینگونه مشکلات را با صحبت کردن حل کرد. اما در صورتی که فروشنده پرداخت خسارت فسخ را نپذیرفت، خریدار می‌تواند از مراجع قانونی برای دریافت حق خود اقدام کند.

حق پشیمانی به سود خریدار و فروشنده است یا به ضرر آن‌ها؟

ما به خریدار، فروشنده و مشاورین املاک توصیه می‌کنیم که از حق پشیمانی در قراردادهای خرید و فروش و اجاره، استفاده نکنند.

در نگاه اول شاید فکر کنید اینکه بتوانید با اعلام پشیمانی معامله را فسخ کنید امکان خوبی است. اما به این هم فکر کنید که این امکان برای طرف مقابل شما هم وجود دارد.

موسسه و املاک صنعتی فتح یک مجموعه تخصصی است که از کارشناسان حقوقی و مشاوران صنعتی بهره می برد. وب سایت سوله تاپ علاوه بر اینکه دارای آگهی های اجاره سوله، خرید سوله، خرید و فروش کارخانه و ساییر املاک صنعتی می باشد برای بالا بردن اطلاعات و آگاهی هموطنان عزیز مقالات متعددی در این حوزه منتشر نموده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر کافی است با شماره ۴۸۲۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اجاره سوله

همانگونه که می دانید اجاره سوله در بیشتر مواقع به منظور انبار مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام سوله تاپ، رهن و اجاره سوله یکی از انواع معاملات ملکی است که در املاک صنعتی انجام می گردد و طبق قانون می بایست دارای کد رهگیری باشد.

براساس بررسی های صورت گرفته، درصد بالایی از موارد استفاده از اجاره سوله بعنوان انبار است. در کارخانه جات از سوله ها با ابعاد خیلی بزرگ استفاده می شود.

همانطور که می دانید بسیاری از کارخانه ها و مراکز تولیدی و صنعتی بزرگ خودشان دارای انبارها و سوله های بسیار بزرگ هستند و هیچ نیازی به اجاره آنها ندارند ، اما در این میان کسب و کار های متعددی نیز حضور دارند که جدا از بحث تولیدات ، در زمینه واردات و صادرات نیز فعال هستند و حتی با داشتن سوله های شخصی باز هم نیاز به اجاره سوله در تهران دارند تا بتوانند کالاها، مواد خام و دیگر موارد را در جایی مناسب انبار کنند. در چنین مواقعی نیز سوله ها بسیار به کار می آیند و بسیاری از این افراد اقدام به اجاره سوله در تهران می کنند.

نکته قابل تامل در خصوص خرید یا اجاره املاک این است که برای خرید یک ملک مخصوصا ملک صنعتی تخصیص بودجه ای کافی برای این کار در گرو داشتن ثروتی مکفی برای پرداخت است ؛ از سویی دیگر در مواردی نیز این میزان نقدینگی وجود دارد اما صرف آن در زمینه های دیگر اقتصادی سود بیشتری در بر داشته و یا صرف آن برای خرید یک ملک ممکن است شرایط مطلوب ادامه زندگی و کسب را به چالش بکشد ، لذا خرید آن همواره بهترین گزینه پیش روی نمی باشد.

در اقدام بعدی اجاره ملک مثلا همین اجاره سوله را مورد توجه قرار می دهیم; اجاره به معنای در اختیار گرفتن ملک تحت ضوابط و مقررات فراوانی می باشد که در آن مستاجر ملزم به پرداخت مبلغی ماهیانه به عنوان اجاره بها به موجر خود است.

این در حالی بود که اگر این مبلغ همراه با پول پیشی ارائه می شد ، از آن به عنوان رهن و اجاره یاد می کردیم و اما رهن . رهن یا گرو گذاشتن در مبحث املاک به در اختیار گرفتن یک ملک به مدتی معلوم گفته می شود که در آن مبلغی بیش از پیش قرارداد رهن و اجاره به صاحب ملک یا راهن داده می شود ، اما در ازای آن اختیار تام ملک به مرتهن داده می شود.

در اجاره سوله جاده مخصوص نیز شرایط بدین گونه پیش می رود که فرد درخواست کننده ، مبلغ مد نظر مالک را پرداخت کرده و تا سال بعد اختیار کامل سوله به عنوان انبار کالا یا کارگاه صنعتی خود را بر عهده می گیرد.

در بسیاری از مواقع، صاحبان سرمایه و صنعتگران برای گسترش کسب و کار خود که به افزایش درآمد و بازدهی آنان منجر می شود ملزم به افزایش فضای در دسترس خود می باشند.

این افزایش فضا برای هر شخص و حرفه ای به طوری خاص خودنمایی می کند. به عنوان مثال یک رستوران دار با افزایش تعداد صندلی های خود در محل کارش، اشغال پیاده رو یا ساماندهی طبقه فوقانی رستورانش به عنوان لژ خانوادگی به این مهم می رسد یا در مواردی پیشرفته تر با اتکا با نام درخشان و اطمینان از استقبال مردم شعبه ای را در محله یا شهر دیگری تاسیس می کند.

در همین رابطه یک مجموعه خدمات نرم افزاری که شاید در بدو شروع فعالیت خود حتی دفتر مجزایی نیز نداشته و شرکت خود را با آدرس منزل سهامدارانش ثبت کرده است، به تناسب پیشرفت کسب و کار و درآمد زایی به دفاتر بزرگتری نقل مکان کرده و ممکن است حتی ساختمانی چند طبقه را به خود اختصاص دهد.

در همین رابطه، بسیاری از صنعتگران نیز در پی گسترش حوزه فعالیتی خود هستند، اما چطور می توان شعبه یا ساختمانی را برای صنایع سنگین، آلاینده محیط زیست، پر سر و صدا و حتی پر تردد در دل شهر فراهم کرد.

بی تردید انجام چنین کاری عملی نیست، چرا که وجود کارخانه در شهرهای بزرگی مانند تهران تا شعاعی خاص قدغن بوده و پیامدهای نامطلوبی در پی خواهد داشت. به همین دلیل پیشنهاد ما در مجموعه تخصصی سوله تاپ برای اجاره سوله، بهترین گزینه اجاره سوله اطراف تهران می باشد.

جایی که از یک سو امکاناتی که شامل حال پایتخت نشینان می شود به آنجا نیز خواهد رسید، کارفرمایان از برخی معافیت های مالیاتی برخوردار می شوند، دسترسی به اقصی نقاط ایران با اجاره سوله در محدوده تهران راحت تر بوده، تردد به آنجا محدودیت زمانی نخواهد داشت و از همه مهمتر نیروی انسانی مسیری بهینه (محلی که برای آن ها کمترین فاصله را از شهر داشته و در عین حال مشکلی برای ساکنین همان شهر ایجاد نکند) می پیمایند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اجاره سوله در جاده مخصوص کرج

اجاره سوله در جاده مخصوص کرج برای صنعتگران، تولیدکنندگان و بازرگانان یکی از موارد مهمی است که ضرورت دارد به آن پرداخته شود.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام سوله تاپ، اجاره سوله و سایر املاک صنعتی موضوع مهمی است زیرا به دلیل گران شدن زمین و املاک در همه زمان، به نگرانی عمده بسیاری از سرمایه‌داران و صنعتگران تبدیل‌ شده است.

اجاره سوله در جاده مخصوص یا بزرگراه شهید لشگری یکی از معدود مسیرهایی است که تهران را به کرج متصل می‌کند. شاید در بین تمام‌مسیرهای جاده‌ای کشور، جاده مخصوص را بتوان نمونه‌ای کلاسیک و منحصربه‌فرد دانست، زیرا اگر از کرج به سمت تهران حرکت کنید، با برج آزادی به‌عنوان یکی از نمادهای پایتخت روبرو خواهید شد، ویژگی جذابی که در جاده‌ای دیگر به این شکل وجود ندارد.

با معرفی این مقدمه، تنها ذکر کارخانه‌ها در این راستا می‌تواند اهمیت بسیار آن را نشان دهد. کارخانه پا تن‌جامه، شهر فرش، ایران‌خودرو، سایپا، گروه بهمن، سایپادیزل، کرمان خودرو، پارس‌خودرو، ایساکو، زامیاد، بهنوش، ایران تایر، رنگ الوان، دارو پخش، ایران لنت، سبلان پلاستیک، ساپکو، شهاب خودرو، نفت پارس، کاشی ایران و ده‌ها مجتمع معروف دیگر که نام آن‌ها برای بسیاری شناخته‌ شده است، بودن در این مسیر نشان از اهمیت این بزرگراه صنعتی و گلوگاه اقتصادی دارد.

جالب است بدانید که حتی شرکت‌هایی مانند بنز و پورشه نمایندگی‌های رسمی در این منطقه ایجاد کرده‌اند که این خود دلیل دیگری بر استفاده کاربردی و مهم از جاده مخصوص است.

جاده مخصوص کرج به‌عنوان بخشی از منطقه ۲۱ شهرداری تهران دارای سوله‌های بسیاری است که به‌صورت انبار و کارگاه مورداستفاده قرار می‌گیرد. باوجود نزدیکی به مسیرهای حمل‌ونقل، فاصله از منطقه ترافیکی و هم‌جواری با فرودگاه، این سازه‌ها مناسب‌ترین گزینه برای اجاره سوله است که توسط صنعتگران ساخته‌شده است.

اجاره سوله در این جاده، به کارفرمایان این امکان را می‌دهد تا بدون اتلاف وقت یا محدودیت‌های خاص ترافیکی، و بدون گرفتار شدن در محدودیت‌های ترافیکی، ورود و خروج مواد اولیه و محصولات نهایی را مدیریت کنند.

از طرف دیگر اجاره سوله در جاده مخصوص با قیمت مناسب امکان کار در دایره غول‌های صنعتی کشور باقیمت مناسب و عادلانه را فراهم می‌کند و نیروی کار به‌راحتی می‌تواند مسافت بین محل کار تا خانه را طی کند.

اجاره سوله و مزایای استقرار در سوله‌های این منطقه، ویژگی‌های جاده مخصوص کرج، برجسته‌ترین گروه‌های فعال در این منطقه و امثالهم، مجموعه موضوعاتی است که لازم است موردتوجه ویژه قرار گیرد.

باید توجه داشت که خرید، فروش و انجام هرگونه معامله با کالای ارزشمند، بدون داشتن یک متخصص باتجربه و آگاه، برای طرفین خطرناک است و شرکت در چنین مبادلاتی به‌عنوان مظهر ریسک‌پذیری مالی است، که منجر به بازداشت ناخواسته دربندهای قانونی می‌شود.

به‌عبارت‌دیگر، هنگامی‌که می‌خواهید یک سوله در تهران اجاره کنید، یک سوله در جاده کرج یا ملک دیگری اجاره کنید، حضور کارشناسان مربوطه ازجمله مشاوران صنعتی که در آژانس‌های املاک مشغول به کار هستند ضروری است تا آخرین تغییرات را به شما اطلاع دهند.

در قانون شهری یا مدنی می‌توانید از نوشتن بندهای نامعتبر و راه‌های دور زدن قانون از طرف مقابل در قرارداد جلوگیری کنید.

حتی در شرایطی که کارمندان یک شرکت املاک و مستغلات حضور دارند، هنوز هم بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که مشاور خود، فردی باتجربه بیشتر درزمینهٔ سوله‌ها باشد و با مهروموم‌ها تجربه در یک زمینه خاص می‌تواند ساختار را ارزیابی کند.

از طرف دیگر، این شخص یا گروه به‌عنوان واسطه‌ای برای انعقاد قرارداد، از دریافت وجوه واسطه سود می‌برد و علاوه بر امکان ارائه مشاوره غیر الزام‌آور، بخشی از پول را از مالک یا مستأجر به‌عنوان گروه دریافت نماید. این عوامل باعث می‌شود توجه و تمایل مردم برای همکاری مستقیم با تأمین‌کنندگان سوله، یا حداقل وساطت و اجاره سوله به گروه شناخته‌شده‌ای جلب شود.

درهرحال، موسسه تخصصی فتح که دارای وب‌سایت به نام سوله تاپ (به آدرس اینترنتی https://soletop.ir) است که علاوه بر امکان تهیه سوله‌های کوچک و بزرگ در جاده مخصوص کرج با ارائه مشاوره‌های تخصصی و دلسوزانه به متقاضیان، قادر به اجاره سوله در ابعاد و امکانات مختلف نیز هست.

در صورتی نیاز به خرید و فروش، رهن و اجاره املاک صنعتی از قبیل سوله، کارخانه، انبار، سالن، کارگاه و یا زمین صنعتی دارید می توانید برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان با تجربه این مجموعه با شماره ۴۸۲۰۰-۰۲۱ تماس گرفته و یا به وب سایت فوق الذکر مراجعه فرمائید.

منبع : خبرگزاری ایسنا

معامله قولنامه ای چگونه معامله ای می باشد؟

معامله قولنامه ای یکی از معامله هایی می باشد که اسم آن را بارها شنیده اید.

به گزارش ایسنا،بنابراعلام سوله تاپ، شاید برخی از شما به درستی از ویژگی های معامله قولنامه ای آگاه نباشید. برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که آیا معامله قولنامه ای ارزش قانونی دارد یا نه ؟ آیا معامله ملک صنعتی که قولنامه ای است مثل اجاره سوله قانونی است؟ آیا استعلام ملک قولنامه ای میسر است یا نه؟

به جهت چنین سوالاتی است که توصیه اکید ما این است که چنانچه قصد خرید و فروش و یا رهن و اجاره هر نوع ملکی دارید چه از نوع املاک مسکونی باشد و چه املاک صنعتی و تجاری مثل اجاره سوله و یا خرید مغازه، حتما با کارشناسان خبره مشورت کنید.

معامله قولنامه ای

در حوزه املاک صنعتی که نسبت به سایر حوزه ها مهم تر است برخی از آنها مثل مجموعه سوله تاپ دارای چند کارشناس حقوقی و حتی وکیل دادگستری هستد که بعد از انجام فرایند معامله ملک هیچگونه مسئله و یا مشکلی بوجود نیاید.

معامله قولنامه ای چیست؟

آن چیزی را که بیشتر افراد در زبان حقیقی خود مبایعه نامه می گویند دقیقا همان چیزی است که در عرف آن را به نام معامله قولنامه ای می شناسند. به همین دلیل است که دو لفظ قولنامه و مبایعه نامه با یکدیگر تفاوت هایی دارند.

معامله قولنامه ای یکی از قراردادهایی می باشد که طرفین آن را تنظیم می کنند برای انجام تعهدی که دارند، قولنامه در دادگاه اعتبار دارد و مفاد آن را باید اجرا کنید. به موجب معامله قولنامه ای اگر یکی از طرفین از اجرای تعهد خود خودداری کند دادگاه او را احضار می‌کند تا دلیل خودداری خود را بیان کند.

بدین ترتیب اگر فروشنده آن ملکی که معامله قولنامه ای را انجام داده است، از حضور در دفتر اسناد رسمی و انتقال رسمی آن ملک که می خواهد به خریدار بفروشد خودداری کند باید به دادگاه برود و پاسخگوی خودداری خود باشد. خریدار می تواند از دادگاه درخواست نماید که فروشنده را برای آمدن به دفترخانه برای زدن سند مجبور کند.

آیا معامله قولنامه ای بهتر است یا سند ؟

آن چیزی که امروزه در کشور ما برای ثبت سند ملک های تجاری و مسکونی رایج می باشد این است که ملک مورد نظر یا سند تک برگ دارد و یا اینکه به صورت معامله قولنامه ای ثبت می شود.

باید بدانید که مسلما بهترین ثبتی که برای اسناد مطمئن می باشد سند تک برگی می باشد که به شما ارائه می دهند، پس در نتیجه بهترین انتخاب شما در هر شرایطی خرید ملک هایی می باشد که سند دارند.

نحوه خرید معامله قولنامه ای به چه صورت است ؟

تمامی ملک ها و زمین هایی که به صورت قانونی نمی باشند و ویژگی های تمام و کمال خود را ندارند قابل انتقال به سند نیستند و باید در معامله قولنامه ای به ثبت برسند. عوامل بسیاری وجود دارد که مانع ارائه سند می شود و کسی که صاحب ملک است مجبور می شود ملک خود را به صورت قولنامه ای با خریدار معامله کند.

ساختمان هایی که به آنها انتقال سند صورت نمی گیرد ویژگی هایی دارند که شامل عدم جانمایی اصولی پارکینگ برای تمامی واحدها، ساخت طبقات غیر مجاز، پیش روی بیش از حد ساختمان در زمین، ساخت غیر قانونی یک واحد در همکف و …. می باشد. تا زمانی که یک ساختمان دارای این تخلفات باشد نمی تواند سند دریافت کند.

در اینگونه شرایط کسی که صاحب ملک است خانه خود را با قیمت پایین تری به خریدار می فروشد. بسیاری از افراد هستند که در این معامله قولنامه ای شرکت می کنند و خانه یا ملک مورد نظر خود را خریداری می کنند.

البته به غیر از دلایلی که بیان کردیم دلایل دیگری هم وجود دارد که مانع انتقال ثبت سند می شود، عواملی که به غیر از عوامل ذکر شده مانع انتقال ثبت سند می شود شامل قرار گرفتن در طرح های شهرداری، بافت فرسوده خانه، تعویض خیابان و … می باشد. در نهایت هم تمامی این موردهایی که بیان کردیم سند دریافت نمی کنند و به صورت معامله قولنامه ای مورد معامله قرار می گیرند.

شما اگر اطلاعات کامل را در مورد ساختمان های قولنامه ای داشته باشید به راحتی می توانید ضرر و زیان آن ساختمان ها را برای خود مورد بررسی قرار دهید و با آگاهی کامل و همه جانبه تصمیم بگیرید.

منبع : خبرگزاری ایسنا

نکات مهم و اصلی متن قرارداد اجاره سوله

اجاره سوله مانند خانه، مغازه یا ملک دیگر مستلزم قراردادی است که بتواند شرایط طرفین را به روشنی مشخص کند و جای هیچ ابهامی برای هر دو باقی نگذارد.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام سوله تاپ، قرارداد اجاره سوله نوعی قرارداد است که در فعالیت های تولیدی، تجاری یا صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. شکل قرارداد اجاره یکی از انواع قراردادهای اجاره است.

همانطور که می دانید فرایند اجاره سوله و سایر املاک صنعتی در دفاتر املاک صنعتی انجام می پذیرد. با توجه به اینکه با افتتاح دفاتر جدید املاک صنعتی بر تعداد فعالان در این حوزه در حال گسترش است اما انتخاب املاکی که تنها به منافع خود نگاه نکند زیاد نیست که از آن جمله می توان به موسسه و املاک صنعتی فتح ( سوله تاپ ) اشاره کرد که چندین سال است در این حوزه خدمات مطلوب و قابل تقدیری به هموطنان ارائه می نماید.

پایان کار قبل از امضای متن قرارداد اجاره سوله

قبل از تنظیم متن اجاره سوله و امضای قرارداد با صاحب سوله، لازم است جنبه های حقوقی آن را در نظر بگیرید. فرضا انبار هنگامی که مجوزهای لازم و اتمام را داشته باشد آماده استفاده است. برای بدست آوردن پایان کار لازم است در ابتدا کلیه مجوزهای مربوطه اخذ شود

ما از زمینی که سوله روی آن ساخته شده شروع می کنیم. شما باید مالک زمین باشید و مجوز استفاده از آن را بگیرید. به عنوان مثال، اگر زمین شما زمین کشاورزی باشد، باید قبل از ساخت سوله کاربری را تغییر دهید، در غیر این صورت کار شما غیرقانونی است.

تغییر کاربری اراضی کشاورزی نیز طبق قانون اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی و باغات مصوب سال ۱۹۹۵ دارای شرایط خاصی است و به راحتی امکان پذیر نیست.

در تبصره ۱ ماده ۲ این قانون، اهمیت و ضرورت تغییر کاربری اراضی باید توسط کمیسیونی متشکل از رئیس سازمان جهاد کشاورزی، رئیس امور اراضی، رئیس سازمان مسکن و شهرسازی، مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان و نماینده استاندار به ریاست سازمان جهاد کشاورزی برگزار می شود

البته در تبصره ۴ ماده ۲ این قانون نیز آمده است که احداث گلخانه، مزارع دامداری، مرغداری ها، مزارع پرورش ماهی و سایر محصولات کشاورزی و کارگاه های تولید مکمل و غذایی در روستاها نمونه ای از بهینه سازی محصولات کشاورزی و تغییر کاربری در نظر گرفته نمی شود.

این موارد از شمول این بند از قانون مستثنی بوده و با رعایت ضوابط زیست محیطی با موافقت سازمان های جهاد کشاورزی در استان ها، مانعی ندارد.

. اخذ جواز پایان کار صنعتی از شهرداری

. اخذ موافقت اصولی تولید

. اخذ پروانه بهره برداری

. اخذ جواز تاسیس

. اخذ مجوز محیط زیست

. اخذ تاییدیه استاندارد

. ثبت برند مشاوره صنعتی محیط زیست

نکات تنظیم قرارداد اجاره سوله

احتمالا بسیار مشتاق هستید که درباره فرم اجاره سوله و نحوه تنظیم متن قرارداد اجاره سوله اطلاعاتی کسب کنید. اگر تمایل دارید توضیحات بیشتری در خصوص هر یک از موارد زیر بدانید لطفا به سایت رکلا مراجعه نمایید:

. عنوان در فرم قرارداد اجاره سوله

. مشخصات طرفین متن اجاره نامه سوله

. مورد اجاره در نمونه قرارداد اجاره سوله

. تجهیزات و امکانات در نمونه قرارداد اجاره سوله

. مدت اجاره در نمونه قرارداد اجاره سوله

. مبلغ اجاره در نمونه اجاره نامه سوله

سایر شرایط موجود در قرارداد اجاره سوله

در این قسمت تعهدات موجر و مستأجر در اجاره نامه نوشته شده و توضیح داده می شود که طرفین موظفند به آن عمل کنند و عدم دخالت هر یک از آنها به معنای اشتباه در جریان قرارداد است. این بخش را می توان با جزئیات کامل نوشت. اما در اینجا چند نمونه از شرایط قرارداد ذکر شده است ، به عنوان مثال:

. مستأجر حق ندارد اجاره را بدون اطلاع مالک به شخص دیگری اجاره کند.

. مستاجر با دانستن پروانه بهره برداری، سوله را اجاره کرده و حق تغییر کاربری و تغییر پروانه بهره برداری را ندارد.

. مستاجر موظف است تجهیزات و امکانات سوله را نگهداری کند.

. هزینه های جاری سوله و تعمیرات جزئی آن که ناشی از استفاده از مستاجر است، به عهده مستاجر است.

جمع‌بندی

. هر گونه وعده و وعید را در قرارداد اجاره سوله ذکر کنید.

. تمام مدارک مربوط به هویت موجر و مستأجر را بررسی کنید.

. در صورتی که وسیله موجود در ملک را احتیاج ندارید، قبل از بستن قرارداد به موجر اطلاع دهید و آن را از قرارداد حذف کنید.

. بهترین عمل در بستن قرارداد این است که تمام موارد را با مشاوره حقوقی در میان بگذارید و تمام مدارک و لوازم و… را پیش از امضای قرارداد بررسی کنید.

. دو نسخه اجاره‌نامه تنظیم کنید. یکی برای موجر و دیگری برای مستأجر.

. پس از اتمام قرارداد، حتما لاشه آن را از موجر دریافت کنید.

. ضمانت اجرای تخلف از قرارداد تنظیم کنید تا در صورت رعایت نشدن شروط قرارداد بتوانید آن‌ها را به صورت قانونی پیگیری کنید

. برای تعیین قیمت اجاره سوله می‌توانید از قیمت‌گذاران یا مشاوران صنعتی راهنمایی بگیرید.

. حتما برای اجاره‌نامه خود کد رهگیری دریافت کنید.

سرانجام ، قرارداد باید توسط طرفین امضا شود. پس از امضای موجر و مستاجر، لازم است دو شاهد عاقل و بالغ قرارداد را امضا کرده و نمونه قرارداد اجاره سوله را شاهد باشند.

برخی نکات در مورد معامله قولنامه ای:

زمانی که قصد دارید مسکن خود را به صورت قولنامه ای معامله کنید باید مشخصات مالی آن را با آنچه که در سند قید شده است مطابقت دهید تا متوجه شوید آن ملک آزاد می باشد یا خیر و اینکه در وثیقه یا رهن قرار نگرفته باشد. همچنین شما باید به مواردی مانند آب، گاز، برق، پارکینگ، انباری، تلفن و …دقت داشته باشید که به طور کامل در سند قید شده باشد.

اگر کسی که معامله قولنامه ای ملک را با شما انجام می دهد صاحب آن ملک نباشد و وکیل صاحب ملک باشد باید دلیل احراز سمت خود را بیان کند که بررسی شود آیا آن وکیل صلاحیت معامله دارد یا ندارد ؟ حتما دقت داشته باشید که تاریخ وکالت وکیل را مورد بررسی قرار دهید.

اگر ملکی را که می خواهید خریداری کنید از طریق ارث به فروشنده رسیده باشد باید گواهی انحصار وراثت را ارائه دهد تا از صحت آن مطمئن شوید.

منبع : خبرگزاری ایسنا

مرجع : ویرگول

3 آذر 1400 3:31 ب.ظ