تاریخچه ساخت سوله

تاریخچه ساخت سوله

تاریخچه ساخت سوله به سالهای گذشته برمی گردد زمانی که بشر به دنبال سرپناهی برای ساخت تجارت خود بود. سازه های فلزی وارد کار شدند که مزایای بسیاری نسبت به ساختمانهای بتونی داشتند. در این مقاله به اختصار تاریخچه ساخت سوله ها شرح داده شده است.

سوله ها مهمترین و بهترین نوع سازه های فلزی هستند که در بسیاری موارد مورد استفاده قرار می گیرند. سابقه ساخت سوله به سالهای خیلی قبل برمی گردد که بشر به تأسیس یک واحد صنعتی ، اقتصادی ، تولیدی و … احتیاج داشت. یک پناهگاه وجود داشت و سوله ها می توانستند این نیاز را به خوبی برآورده کنند و کارفرما توانست واحد خود را در زمان کوتاه راه اندازی کند.

سوله ها سازه های محکمی هستند که در برابر هرگونه حادثه مقاوم هستند. این مقاومت و پایداری سوله ها منجر به استفاده آنها در بسیاری از کاربردها شده است.

شهرک صنعتی

استفاده از آهنهای کم کربن برای ساخت ساختمانهای مشبک و فلزی به اشکال مختلف از قدیم الایام در بین مردم معمول بوده است و این استفاده از آهنهای چکش یا کم کربن به تدریج جایگزین استفاده از فولاد شده است. دلایل این استفاده از فولاد را می توان وزن سبک – انعطاف پذیری – و کیفیت بالا در ساخت و ساز دانست.

تاریخچه سوله و استفاده از آن برای ایجاد مکانهایی در کاربری های مختلف که نتیجه تحولات و انقلاب صنعتی در کشورهای پیشرفته بوده است ، در ایران 70 سال سابقه طولانی دارد. توجیه ایجاد و استفاده از این اماکن را می توان گسترش نیاز و استفاده مردم و صنعتگران به داشتن فضاهای داخلی و بزرگ و در عین حال قوی و کم هزینه دانست.

مهندسان سازه طی سالهای متمادی به دنبال این بوده اند که بتوانند در ساخت سازه های صنعتی و غیرصنعتی تغییراتی ایجاد کنند و از این رو همواره در صدد کشف و استفاده از راه حل هایی برای رفع نقص سازه های اساسی بوده اند.

در ادامه بحث تاریخچه سوله ، ذکر این نکات در رابطه با اتصال اچزای سازه ها خالی از لطف نیست.

سازه های اسکلتی ساخته شده را در ابتدا به وسیله ی روش جوشکاری کردن به یکدیگر متصل می کرده اند اما رسیدن گزارش هایی مبنی بر تخریب شدن اجزایی که به این وسیله به یکدگیر متصل بوده اند ، باعث شد که ایده استفاده از پیچ و مهره در ذهن سازندگان شکل بگیرد که همین امر هم تاثیر زیادی در راه اندازی سریع سازه ها و افزایش مقاومت آن ها در برابر خوردگی های مختلف و همچنین مقاموت زیاد در برابر آتش سوزی ها داشته است و باعث رواج روز افزون استفاده از این روش در اتصال اجزا بوده است .

هم اکنون در ساخت سازه های مدرن یو بی ام در کنار استفاده از این روش ها ، به کارگیری دستگاه سیمر نیز رواج پیدا کرده است.

املاک صنعتی

با تشکر فراوان از شما بازدیدکننده محترم ، در صورتی که نیاز به هریک از موارد زیر دارید بر روی عبارت مد نظر کلیک نموده تا وارد صفحه مربوطه شوید :