اجاره سوله و نکاتی پیرامون قرارداد آن

در مورد اجاره سوله یا سایر املاک صنعتی شاید علاقه مند باشید که در مورد نحوه تهیه متن قرارداد اجاره سوله اطلاعات کسب کنید. پس با ما همراه باشید. ما می خواهیم نحوه نوشتن نمونه اجاره نامه را توضیح دهیم.

قرارداد اجاره سوله

عنوان قرارداد اجاره سوله

همانطور که می دانید از سوله ها برای اهداف مختلف استفاده می شود. در بخشی با عنوان ، شما باید نوع استفاده از سوله را ذکر کنید. شما قصد اجاره چه نوع سوله ای را دارید؟ به عنوان مثال ، اگر عنوان نمونه ای از قرارداد اجاره سوله صنعتی نوشته شده باشد ، معلوم می شود که سوله برای بهره برداری و کارهای صنعتی اجاره شده است. به همین ترتیب ، ما از “فرم اجاره + نوع فعالیت” برای نوشتن عنوان استفاده می کنیم.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، سوله ها را می توان جابجا کرد. حتی می توانید سوله راه اندازی کرده و سوله را بدون توضیح بیشتر به محل مورد نیاز خود منتقل کنید. سوال تعیین نوع کاربری وقتی مهم است که هم مکان و هم زمینی را که سوله در آن ساخته شده در نظر بگیرید و بخواهید در آن مکان کار کنید. جزئیات اضافی در بخش موضوع قرارداد یا اجاره آورده شده است ، زیرا عنوان عبارتی کوتاه است که خلاصه محتوای عمومی قرارداد را بیان می کند.

جزئیات طرفین متن قرارداد اجاره

خواه مستاجر باشید یا موجر ، اطلاعات شما باید به طور مفصل در متن قرارداد اجاره نوشته شود. قرارداد اجاره ریخته شده ، مانند هر قرارداد دیگری ، یک سند حقوقی است و در صورت لزوم ، قانون و دادگاه ، طبق آن ، افراد حاضر در قرارداد را می شناسد ، تعهدات آنها را درک می کند و بین آنها ارزیابی می کند. بنابراین لازم است که جزئیات و اطلاعات طرفین به طور دقیق در متن قرارداد اجاره ثبت شود.

یک انبار یا سوله را می توان بین شخص حقیقی یا حقوقی اجاره داد. هیچ قانون یا مقررات خاصی وجود ندارد که اجاره به هر شخص را منع کند. اگر شخص حاضر در فرم اجاره شخص حقیقی باشد ، ذکر اطلاعاتی مانند نام ، نام خانوادگی ، نام پدر ، شماره هویت ، شماره ملی ، آدرس دقیق محل سکونت ، کد پستی و شماره تماس در قرارداد الزامی است. اگر شخص حاضر در نمونه اجاره نامه شخص حقوقی است ، باید اطلاعاتی مانند نام شرکت ، شماره ثبت ، کد اقتصادی ، آدرس دقیق شرکت ، شماره تلفن ، نام نماینده و سمت نماینده را ارائه دهیم. در مثال قرارداد اجاره سوله صنعتی یا نمونه قرارداد سوله برای هر شغل ، اشخاص حاضر در این قرارداد اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی ملزم به ثبت نام در سیستم سانا هستند. (شما باید در مورد اجاره نامه دستی اطلاعات لازم را کسب کنید)

مورد اجاره

اجاره در واقع سوله ای است که شما اجاره یا اجاره می کنید. همان موضوعی که این قرارداد برای آن نوشته و تهیه شده است. لازم به ذکر است که این واحد تجاری / تولیدی در نمونه قرارداد اجاره ذکر شده است. به عنوان مثال ، نوشته شده است که یک واحد سوله با شش سیاه چال برای استفاده در یک منطقه خاص (بدون در نظر گرفتن دلیل و فعالیتی که در نظر دارید) با پلاک اصلی و فرعی جداگانه در این بخش با ذکر آدرس دقیق سوله اجاره شده است این ضروری است.

 اجاره سوله

تجهیزات و امکانات موجود در نمونه قرارداد اجاره سوله

بدون شک هر سوله بسته به نوع کاربری آن می تواند مشخصات و ابعاد خاصی داشته باشد. به عنوان مثال هنگام اجاره سوله صنعتی باید در مورد مشخصات و ابعاد این نوع سوله صحبت کنیم. بدیهی است که یک نوع سوله در همه جا قابل استفاده نیست. در این قسمت از فرم قرارداد ، تجهیزات ، امکانات و مشخصات سوله اجاره به طور کامل و جزئی شرح داده شده است. اگر نمونه قرارداد اجاره سوله صنعتی نمونه ماست ، این سوله باید از امکانات ویژه ای در زمینه برق و گاز برخوردار باشد. سوله های صنعتی باید دارای موارد زیر باشند:

  1. برق صنعتی ولتاژ سه فاز و 160 آمپر به شماره اشتراک و شماره شناسایی
  2. گاز صنعتی

نوشتن این اطلاعات در مورد تجهیزات و امکانات به موجر (موجر) کمک می کند تا ثابت کند چه امکاناتی را در اختیار مستاجر قرار داده است و می تواند در پایان قرارداد آنها را درخواست کند. در این موارد ، ممکن است صاحبخانه هر زمان بخواهد از سوله بازدید کند. در این حالت اگر چنین حقی در متن قرارداد به موجر داده شود و مستأجر از آن جلوگیری کند ، مرتکب اشتباه شده است و از آنجا که ممکن است این مانع یکی از دلایل و موارد فسخ باشد ، موجر می تواند شکایت کند. و درخواست فسخ قرارداد را دارد.

لینک مرتبط : اجاره سوله

مدت اجاره در نمونه قرارداد اجاره سوله

اجاره قسمت مهمی از هر اجاره نامه است. اجاره نامه ها معمولاً برای یک سال آفتابی بسته می شوند. اما ممکن است طرفین قرارداد توافق کرده باشند که مدت اجاره بیش از یک سال خواهد بود. در این شرایط شرایط مختلفی بوجود می آید. ممکن است در قرارداد یک ساله نوشته شده باشد ، اما موجر اطمینان می دهد و قول می دهد قرارداد را تمدید کند. این قرارداد می تواند برای 2 ، 3 سال یا بیشتر نوشته شود و توضیح می دهد که این قرارداد هر ساله 10 درصد افزایش می یابد. یا می توانید بدون افزایش قیمت قرارداد چند ساله ای بنویسید. اصولاً مدت اجاره به رضایت طرفین بستگی دارد. شما باید تاریخ شروع و پایان دقیق اجاره نامه را در متن قرارداد اجاره ریخته نامه بنویسید.

مبلغ اجاره در نمونه اجاره سوله

در این بخش ، مبلغی را که قصد دارید پس از توافق اجاره سوله را اجاره کنید ، می نویسید. با امضای قرارداد طرفین موظف به پرداخت به موقع این مبلغ خواهند بود. ممکن است همزمان با گرفتن ودیعه مبلغی را برای مبلغ مشخصی متعهد شده باشید یا ماهانه اجاره دریافت کرده باشید. در هر صورت ، این توافق نامه بین وی در متن اجاره نامه نوشته و شناخته شده است.

سایر شرایط موجود در قرارداد اجاره نمونه

تعهدات موجر و مستأجر در این قسمت از نمونه اجاره نامه نوشته و توضیح داده شده است. طرفین موظف به این کار هستند و عدم دخالت هر یک از آنها به معنای اشتباه در جریان قرارداد است. این بخش را می توان با جزئیات کامل نوشت. اما در اینجا چند نمونه از شرایط قرارداد ذکر شده است ، به عنوان مثال:

  • مستأجر حق ندارد اجاره نامه را بدون اطلاع موجر به شخص دیگری اجاره دهد.
  • مستاجر با دانستن پروانه بهره برداری ، سوله را اجاره می کند و حق تغییر کاربری و تغییر پروانه بهره برداری را ندارد.
  • مستاجر موظف است تجهیزات و امکانات سوله و هرگونه صدمه به آن را نگهداری کند.
  • هزینه های جاری سوله و تعمیرات جزئی ناشی از استفاده مستاجر به عهده مستأجر است.

قرارداد باید توسط طرفین امضا شود. پس از علامت موجر و مستاجر ، لازم است دو شاهد عاقل و بالغ قرارداد را امضا کرده و نمونه قرارداد اجاره سوله را شاهد باشند.

در آخر از شما کاربر عزیز خواهشمندیم نقطه نظرات خودتان را درباره این مقاله و سایر مطالب سایت با ما در میان بگذارید.

در صورتی که نیاز به خرید و فروش ، رهن و اجاره سوله و یا هر نوع املاک صنعتی دارید برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر با مجموعه سوله تاپ شماره 48200-021 تماس بگیرید.

مشاهده آگهی های اجاره سوله

21/08/1400 23:15